سعید سمیعی saaid.samiei

وبلاگی شامل مقالات مهندسی عمران - ادبیات - مسائل تاریخی و اجتماعی

رزومه کاری مدیر وبلاگ

رزومه کاری نویسنده و مدیر وبلاگ

اینجانب سعید سمیعی دانش آموخته مهندسی عمران در دانشکده فنی دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1371 با 18 سال فعالیت مستمر در این رشته می باشم . عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دارای پروانه رتبه یک محاسب ، نظارت و مجری نیز هستم و اهم آخرین فعالیتهایم در رابطه با موارد زیر بوده است :

1- مدیریت پیمان : ( پیمانهایی با کارفرماهای خصوصی در شهرکهای صنعتی) .

2- مدیریت پروژه : ( اعم از پروژه های دولتی و بخش خصوصی ) .

3- معاونت فنی و اجرایی : معاونت فنی و اجرایی مدیر عامل در شرکتهای ساختمانی .

4- سرپرستی دفترفنی : در واقع همان مدیریت فنی در دفاتر فنی شرکتهای ساختمانی در رابطه با تدوین صورت وضعیتهای انجام کار ( دوره ای و قطعی ) ، صورت وضعیتهای تعدیل ،جمع آوری اسناد مناقصات و شرکت در آنها ، دستورالعمل های اجرایی به کارگاهها و تعیین خط مشی کارگاهها برای انجام هرچه سریعتر و با کیفیت کارهای پروژه ، تدوین و کنترل پروژه از نظر زمان بندی ، استخدام نیروهای انسانی متخصص برای کارگاهها و دفتر مرکزی و ...... بطور کلی کلیه امور دفتر فنی شرکتهای ساختمانی و کارفرمایان بخش خصوصی .

5- مدیریت امور قراردادها : مدیریت کلیه قراردادهای شرکتهای ساختمانی و کنترل آنها از لحاظ مالی ، حقوقی ، فنی ، زمانی و ارتباط با کارفرمایان ، مهندسین مشاور ، پیمانکاران اصلی و جزء به منظور حل و فصل موارد اختلافی، حقوقی و مالی در این رابطه .

6- مدیر امور پیمان و رسیدگی : در واقع همان مدیریت امور قراردادهای شرکتهای پیمانکار می باشد که در شرکتهای مهندسین مشاور با این عنوان نامیده می شود .

7- بررسی و ارائه طرحهای توجیه اقتصادی و امکان سنجی طرحهای سرمایه گذاری : در اینمورد هر سرمایه گذاری که نیاز به چنین مطالعات امکان سنجی و یا طرحهای توجیه اقتصادی داشته باشد ، با مبادله قراردادی بصورت قیمت مقطوع و دریافت پیش پرداخت ، مطالعات مذکور در قالب برنامه های EXCEL و یا COMFAR تهیه و به سرمایه گذاران ارائه می گردد . این مطالعات هم می تواند بعنوان یک مطالعه امکان سنجی برای هدایت سرمایه گذار و هم بعنوان یک طرح توجیه اقتصادی برای ارائه به بانکهای عامل باشد .

8- تهیه صورت وضعیتهای کارکرد و تعدیل : با در اختیار داشتن نرم افزارهای متداول مربوطه ، با دریافت اطلاعات از پیمانکاران بصورت صورتجلسه و یا ریز متره ، این خدمات توسط اینجانب با حق الزحمه ای که درصدی از مبلغ صورت وضعیت می باشد و با انعقاد قرارداد و دریافت پیش پرداخت قابل انجام است . همچنین در رابطه با رسیدگی به صورت وضعیتهای پیمانکاران نیز ، این خدمت قابل ارائه به کارفرمایان ( اعم از بخش دولتی و یا خصوصی ) و همچنین به مهندسان مشاور می باشد .

9- ارائه خدمات مشاوره فنی ، حقوقی ، مالی در پروژه های عمرانی ( اعم از بخش دولتی و خصوصی ) : بدلیل تسلط بر کلیه امور فنی ، حقوقی ، بخشنامه های صادره از سوی سازمان برنامه ، تسلط بر شرایط عمومی و خصوصی انواع پیمانها ، ارائه این خدمات در قالب یک قرارداد مشاوره ای با حق الزحمه ساعتی خدمات مشاوره ، با کارفرمایان ، پیمانکاران و مهندسین مشاور قابل انجام است .

10- ارائه خدمات مشاوره فنی به دفاتر فنی شرکتهای پیمانکار : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید ( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) برای دفاتر فنی شرکتهای پیمانکاری ، به منظور اموری که ذیلاً اشاره می گردد ، قابل انجام است :

10-1- اتوماسیون دفاتر فنی از نظر اصول فایلینگ و نگهداری اسناد .

10-2- اتوماسیون دفاتر فنی از نظر انجام کلیه امور فنی با استفاده از کامپیوتر .

10-3- طراحی و اجرای شبکه کامپیوتری بصورت وایر لس و یا کابلی .

10-4- ارائه راهکارهای فنی و اجرایی برای حل مشکلات اجرایی .

10-5- ارائه راهکارهای فنی جهت تدوین هرچه بهتر صورت وضعیتهای کارکرد و تعدیل .

10-6- ارائه راهکارهای جمع آوری اسناد مناقصات و ارائه پیشنهاد قیمت و تهیه جداول 1 تا 5 اسناد مناقصه و همچنین جداول الف ، ب ، پ و ......

10-7- ارائه راهکارهای حقوقی در رابطه با مشکلات حقوقی پیمانها .

10-8- ارائه راهکارهای تدوین قراردادهای منعقده با پیمانکاران جزء و چگونگی کنترل آنها و راهکارهای حقوقی در برخورد با مشکلات بوجود آمده در این رابطه .

10-9- با توجه به تسلط بر کلیه بخشنامه های سازمان برنامه ، ارائه راهکار برای برون رفت از مشکلات فنی و حقوقی پیش آمده در پیمانهای منعقده .

11- ارائه خدمات مشاوره فنی به سرمایه گذاران بخش خصوصی : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) به سرمایه گذاران بخش خصوصی در اموری که ذیلاً بدان اشاره می گردد ، قابل انجام است :

11-1- انتخاب مشاور یا مشاورین ساختمانی و صنعتی بمنظور طراحی سازه ها ،طراحی محوطه سازی ، طراحی سازه های صنعتی ( پستهای برق ، تصفیه خانه صنعتی ، مخازن سوخت ، مخازن آب ، مخازن نگهداری مواد اولیه ، مخازن نگهداری مواد تولیدی ) ، طراحی معماری ( مبلمان و دکوراسیون و چیدمانهای بخشهای مختلف اداری و خدماتی و ... ) ، طراحی و چیدمان ماشین آلات مربوطه .

11- 2- انتخاب پیمانکار یا پیمانکاران ساختمانی و صنعتی .

11- 3- انتخاب مصالح ساختمانی خاص و شرکتهای سازنده اینگونه مصالح .

11- 4- انتخاب پیمانکار یا پیمانکاران نصب ماشین آلات .

11- 5- تدوین قرارداد برای هر یک از موارد فوق الذکر .

11- 6- ارائه راهکارهای لازم به پرسنل سرمایه گذار برای اجرا هرچه سریعتر و با کیفیت تر کلیه کارهای فوق الذکر .

11- 7- با توجه به تخصص ام در صنایع غذایی بخصوص صنایع آرد ، گندم ، مالت ، ماکارونی ، نان صنعتی ، نوشابه سازی و ماءالشعیر ، با ارائه خدمات مشاوره ای در اینگونه کارخانجات ، نکات کلیدی از قبیل کارخانجات سازنده ماشین آلات و ارائه بهترین برند آنها در دنیا و یا نمایندگی های آنها در ایران و همچنین ساخت سیلوهای ذخیره ای چه بتنی و چه از نوع فلزی که عمدتاً وارداتی می باشند ، نصاب های معتبر و وارد ماشین آلات و یا سیلوهای فلزی ، ساخت سیلوهای بتنی با قالبهای لغزان ، شرکتهای سازنده قطعات فلزی اعم از استیل یا آلومینیوم و .... ، مصالح خاص برای منظورهای خاص ، استانداردهای اداره نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت و ....... ، ارائه می گردد .

12- ارائه خدمات مشاوره حقوقی : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) به کلیه افراد و موسسات درگیر مسائل حقوقی در بخش کارهای ساختمانی ، عمرانی ، صنعتی ، قابل ارائه می باشد .

13- ارائه خدمات معماری و بازسازی دکوراسیون داخلی : با در اختیار داشتن گروهها و تیمهای مجرب از بهترین مهندسان معمار و شرکتهای تولید کننده انواع مصالح ساختمانی ، این خدمات نیز در قالب یک قرارداد پیمانکاری قابل اجراست .

14- چنانچه بخواهم سوابق 18 ساله ام را تا به امروز ، بصورت بخشهای مختلف کارهای ساختمانی ، عمرانی ، سیویل و صنعتی ، بیان نمایم ، این سوابق بشرح ذیل می باشد :

14-1- اجرای ساختمانهای مدرن با مصالح مدرن از نظر سازه ای و معماری : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت عمرانی تجارت در ساخت هتل هرمز بندر عباس بوده است .

14- 2- کارخانجات سیمان : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت اسپندان در ساخت کارخانجات سیمان شاهرود و بجنورد می باشد .

14- 3- پل سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت اسپندان در ساخت پلهای روگذر در تهران از جمله پل تقاطع ملاصدرا – چمران ، پل شهید لطیفی در بزرگراه بعثت ، پلهای تقاطع بزرگراه نواب با خیابانهای امام خمینی و هلال احمر ، پل دره چیتگر در کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج می باشد .

14- 4 - راه سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت ساردو در ساخت دو راه چهار خطه ؛ کنارگذر خورموج و یکی از قطعات راه چهار خطه کنگان به خورموچ در استان بوشهر می باشد .

14- 5- سد سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت دیداس بعنوان سرپرست دفتر فنی مرکزی و مدیر امور قراردادهای آن شرکت می باشد که سدهای دوقلوی شمیل و نیان در بندر عباس جزو کارهای آن شرکت می باشد .

14- 6- سیلوهای ذخیره گندم : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت بولر در اجرای بخشهای ساختمانی و ماشین آلات انبارهای مکانیزه گندم 70 هزارتنی سیوند ( مرودشت ) ، 30 هزار تنی اقلید ، 20 هزار تنی داراب ، 10 هزارتنی فسا ، 10 هزار تنی فیروزآباد ، 20 هزارتنی اردبیل ، 20 هزارتنی همدان و سیلوی 10 هزارتنی گناباد می باشد که مدیریت این پروژه ها را هم از نظر ساختمانی و هم از نظر نصب و راه اندازی ماشین آلات بعهده داشته ام .

14-7- محوطه سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت صنعت زمان در محوطه سازی اداره برق ساوجبلاغ و همچنین طراحی و اجرای دیوار محوطه کارخانه شرکت بولر در آستارا می باشد .

14-8- فعالیتهای مشارکتی بین شرکتهای پیمانکار و دولت : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت دیداس بعنوان سرپرست دفتر فنی و مدیر امور قراردادها می باشد که در زمان همکاری اینجانب فعالیتهای مشارکتی با سازمان مسکن و شهرسازی استانهای آذربایجان شرقی ، گیلان و هرمزگان را عهده دار بود .

14-9- کارخانجات تولید مالت و ماءالشعیر : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت کیلوس برای احداث کارخانه تولید مالت و ماء الشعیر می باشد که اینجانب با سمت معاونت مدیر عامل در امور زیربنایی ( کارهای ساختمانی ، سیویل ، نصب ماشین آلات ، سیلوهای ذخیره ای ، کارهای الکتریکال و بطور کلی تمام کارهایی که در یک شرکت تولیدی نام امور زیر بنایی را برای آن انتخاب می کنند ) فعالیت داشته ام . در رابطه با تولید مالت و کارحانجات تولید آن از پروژه تولید مالت در خارج از کشور نیز بازدید داشته ام و به جرات می توانم بگویم که یکی از معدود افرادی در ایران هستم که به این صنعت از همه لحاظ اشراف دارد .

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت اول - اینجا کلیک کنید .

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت دوم - اینجا کلیک کنید .

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت سوم - اینجا کلیک کنید .

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت چهارم - اینجا کلیک کنید .